SETUP
SETUP Instalacja systemu operacyjnego DOS
TYP: ZEWNĘTRZNY
POSTAĆ:
SETUP
ZNACZENIE: Nie jest to komenda, lecz program znajdujący się na pierwszej dyskietce dystrybucyjnej, służący do instalacji systemu operacyjnego MS-DOS (Upgrade). Podczas instalacji wykrywane jest aktualne wyposażenie komputera, jak i konfiguracja poprzedniego systemu operacyjnego. Użytkownik proszony jest o przygotowanie dyskietki ratunkowej (już wcześniej sformatowanej), na której zostaną zapisane niezbędne informacje dla odtworzenia sytuacji sprzed instalacji. Jeśli użytkownik wybrał instalację na dysku twardym, to wymagane jest 2.8MB wolnego miejsca, a stary katalog z poprzednim DOS-em zostaje przenoszony do katalogu pod nazwą \OLD_DOS. Podczas instalacji rozpakowywane są za pomocą programu EXPAND wszystkie niezbędne zbiory.
UWAGA: Do instalacji nowej wersji DOS-a nie jest potrzebne formatowanie dysku twardego. Program SETUP nie jest potrzebny tym którzy otrzymali MS-DOS wraz z zakupionym komputerem.
Co nowego w DOS-ie:
- Nowy, ulepszony DOSSHELL, zapewniający łatwość pracy ze zbiorami na dysku i uruchamiania programów. Teraz wystarczy nacisnąć klawisz ENTER by prosto wywołać podświetlony program, lub szybko dwa razy nacinąć lewy klawisz myszki.
- Na komputerach z procesorem 80286 lub 80386 i wyższym, system ładuje się w górne obszary pamięci HMA zapewniając o 45KB większy obszar dostępnej pamięci roboczej dla dowolnych programów.
- Łatwe uruchamianie kilku programów naraz i możliwość szybkiego przełączania pomiędzy nimi za pomocą DOSSWAPER pracującego pod kontrolą programu DOSSHELL. To nie jest praca współbieżna lecz praca raz z jednym programem a raz z drugim.
- Nowy edytor pełnoekranowy o nazwie EDIT . Szybkie reformatowanie dyskietek (80% szybciej) za pomocą komendy FORMAT /Q.
- Łatwość odtwarzania skasowanych zbiorów, co zapewnia komenda UNDELETE w połączeniu z komendą MIRROR. Można także łatwo odtworzyć zawartość dysku twardego lub dyskietki po jej przypadkowym sformatowaniu. Napisz UNFORMAT dysk:
- Każda komenda posiada własny help-ściągawkę, którą można uzyskać po wywołaniu jej z parametrem /? lub po napisaniu: HELP komenda. Dołączony jest kompilator nowoczesnego języka Quick Basic. Wiele innych ulepszeń i ułatwień, a szczególnie w zarządzaniu pamięcią operacyjną, dla której przeznaczono: DOS , DEVICEHIGH , INSTALL , HIMEM , EMM386